2017 m. lapkričio 20 d., pirmadienis

Faktai ir įdomūs skaičiai apie IVF

Pasaulyje kas šešta pora susiduria su vaisingumo sutrikimais, t. y. 10–15 proc.
Pakartotinai pastoti negali 10–25 proc. šeimų, jau auginančių vaiką.
Lietuvoje yra apie 50 000 nevaisingų šeimų. Kasmet jų padaugėja po 2000.

Nevaisingumo priežastys skirstomos taip:
  • 40 proc. nevaisingų šeimų dėl moteriškų bėdelių, 
  • 40 proc. - dėl vyrų, tačiau pastaruoju metu šis skaičius auga;
  • 10 proc. šeimų nevaisingumo priežastys yra neaiškios, 
  • dar 10 proc. šeimų yra nevaisingos dėl abiejų bėdų. 

Apie IVF.

Britų mokslininkas Robertas Edvardsas yra apvaisinimo mėgintuvėlyje pradininkas bei vystytojas. Pirmasis kūdikis, kurio susilaukta po pagalbinio apvaisinimo, gimė 1978 m. liepos 25 d. Louis Brown. Tuo tarpu pasaulinio pripažinimo už savo veiklą ir pasiekimus Kembridžo universiteto profesorius sulaukė tik 2010 m. – praėjus daugiau nei trims dešimtmečiams. Tais metais Robertui Edvardsui buvo įteikta Nobelio medicinos premija. Nobelio premijos teikimo komisija pripažino, jog mokslininko pasiekimai suteikė pasauliui galimybę gydyti nevaisingumą – ligą, kuri yra paveikusi 10 procentų viso pasaulio porų.

Dabar pasaulyje gyvena jau dagiau nei 5 milijonai vaikų, gimusių pasitelkus pagalbinio apvaisinimo būdą.

Nors pats apvaisinimas vyksta ne moters kūne, tačiau vyro ir moters ląstelės turi susijungti pačios: jeigu spermatozoidas neapvaisina ląstelės, žmogus neturi galių niekaip jo paveikti. 
IVF skėmės (gimę vaikai) procentas svyruoja nuo 25 iki 55 proc, kurie priklauso nuo įvairiausių dalykų, kaip klinikos / laboratorijo profesionalumas, amžiaus, nevaisingumo priežasčių ir pan.  


Per natūraliąją atranką žūva 75 procentų visų nėštumų, kitaip tariant, lieka tik 25 procentai užsimezgusių gyvybių. Tačiau moteris, kuri pastoja natūraliai, nejaučia persileidimų. Mat daugelis jų įvyksta pačioje nėštumo pradžioje, kol moteris nė nenutuokia, kad yra pastojusi. 


Trumpai ir aiškiai pradedantiems domėtis apie nevaisingumą ir pagalbinio apvaisinimo procedūras: 

Komentarų nėra: